null

Gayrimenkul Danışmanlık

Gayrimenkul yatırımcıların  belirli bir bölgede yatırıma başlamadan önce o bölge hakkında bilgi sahibi olmak yatırımın ilk adımıdır. KARAGÜL GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI yerli ve yabancı yatırımcıların Ege ve Akdeniz sahilleri ile ilgili muhtemel riskler ve fırsatları ortaya koyan pazar araştırmaları yapmaktadır. Böylece yatırımcılara projeye başlamadan önce projelerinin potansiyel karlılığını ve proje ile ilgili riskleri belirleme fırsatı sunmaktadır. Şirketimiz hizmet verdiği müşterilerin ilgili piyasada ya da bölgede gerekleştirilecek yatırımlarının en yüksek karlılıkla ve sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesini kendisine ilke edinmiştir. Bu nedenle yalnızca kuruma, konuya ve sektöre özel araştırmalarıyla değil, yerel, bölgesel ve küresel araştırmalarıyla da gayrimenkul yatırımcılarını destekler. Piyasadaki arz-talep durumunu ve işlemlerin gerekleştiği rayiç fiyatları sürekli olarak izleyen şirketimiz gayrimenkulün her kesimindeki gelişmeleri, küresel ve yerel gayrimenkul piyasasını, bölgesel ve makro trendler gibi temel parametreleri ve ekonomik gelişmeleri günü gününe takip eder. KARAGÜL GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI bu veriler ışığında arazi, arsa, konut ofis ve konaklama sektörleri ile ilgili genel durumun ortaya konulduğu ve periyodik olarak güncellenen raporlar hazırlar. Şirketimizi arzu eden gayrimenkul yatırımcılarına veya kullanıcılarına ihtiyaçları doğrultusunda bu sektörlerdeki herhangi bir konuda derinlemesine ve detaylı araştırmalar yaparak bunları rapor halinde müşterilerine sunar.

null

İnşaat ve Mühendislik

KARAGÜL MÜHENDİSLİK, 1992 yılında inşaat firmalarına tüm mühendislik ve yatırımcılara da Gayrimenkul Danışmanlığı hizmetlerini vermek üzere Antalya’nın şirin tatil beldesi KALKAN’da kurulmuştur. Kurucusu olan Bayram KARAGÜL’ün ve ekibinin uzun yıllara dayanan özel sektör tecrübelerinin olması ve içinde oldukları inşaat ve gayrimenkul sektörünün sıkıntılarını birebir yaşamış olmalarından dolayı hizmet verdikleri firmaların isteklerinin ve taleplerini en kısa süre içerisinde fazlasıyla karşılamış olmalarından dolayı sürekli büyüme kaydetmiştir. Tecrübe ve bilgi birikimi kullanarak yapmış oldukları işin en mükemmelini hedeflerken profesyonellik anlayışı ilk günkü heyecanıyla devam etmektedir. Hızla gelişen inşaat ve gayrimenkul sektöründe öncülük yapmayı hedefleyen, mühendislik ve danışmanlık hizmetlerinde alışmış olduğu saygın firmalarla doğru hedefi bulabilme yönünde göstermiş olduğu çabalarla sektörde aranılan firma hedefine ulaşmıştır. Firmamız, Türkiye çapında çalışan inşaat firmalarının mühendisliğini ve danışmanlığını yaparken, sorunsuz yatırım yapmalarına olanak sağlamak için tüm öz verisiyle çalışmaktadır. Sayısız projelerle yatırımcıları bölgemizde yatırım yapmaya ikna etmiş olmanın gururunu yaşamaktayız. Günümüz yüksek teknolojisi ve konusunda deneyimli uzman personeli ile her geçen gün Türkiye ve dünya koşullarına hızla adapte olabilen ve müşterilerine bu konuda en üstün hizmeti verebilen firmadır. Şirketimiz, sürekli alt yapısını güçlendirerek müşteri memnuniyetini hedeflerken gelişen inşaat ve gayrimenkul sektöründeki yenilikleri takip ederek sektöründe lider kuruluş olma yönünde sağlam adımlarla büyümektedir. Müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutarak inşaat ve gayrimenkul sektöründe KARAGÜL MÜHENDİSLİK VE GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI saygın, güvenilir ve profesyonel hizmet anlayışı ve sahip olduğu zengin portföyü ile sizlere her türlü gayrimenkul ve yatırım danışmanlığını yapar

null

Fizibilite ve Yatırım Analizi

Gerek yerli gerekse yabancı, gayrimenkulün herhangi bir alanında yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için, yatırım kararı almada ki en temel veri o piyasa yada gayrimenkul için hazırlanmış fizibilite raporlarıdır. KARAGÜL GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI Türkiye’de veya yurt dışında belirli kullanım amaçlarına yönelik yatırım yapmak isteyen gayrimenkul yatırımcıları için gerekleştirecekleri yatırımlar öncesinde genel ekonomik veriler , arz talep araştırması , fiyat analizi ve rekabet koşullarının incelendiği ve bu veriler ışığında projenin finansal karlılığının ve yatırımın geri dönüş oranının hesaplandığı fizibilite raporları hazırlar . Bu raporlarda sayısal verilerin dışında yatırımcıya karın maksimize edilmesi için gerekli yaklaşımlar ve proje konsepti hakkında da bilgi verilmektedir. Yatırım analizi hizmetimiz ise ihtiyaç duyan yatırımcılar için yatırım kararı almadan önce, yapılan fizibilite çalışmasının ardından ortaya çıkan, yatırım süresi boyunca doğabilecek risklerin ve fırsatların yatırımcının bilgisine sunulmasıdır. Bu yatırım analizi çalışması kapsamında, yatırım süresince gerekleşmesi öngörülen yatırım maliyetleri ve gelir beklentileri, satış veya kira rayiçleri, satış veya kiralama hızı öngörüleri, projenin konseptine ve senelere göre belirlenmektedir. Bu veriler ve varsayımlar ışığında, yatırım karlılığını saptamak amacıyla, yıllara göre yatırımın potansiyel nakit akışı belirlenmekte, ve yatırımın bugünkü Net Proje Değeri (Net Present Value) ile Karlılık Oranı (Return on Investment) hesaplanmaktadır. Mevcut veya yatırım yapmayı planladığınız her türlü ticari gayrimenkul için en etkin ve verimli kullanım analizinin yapılması hizmetini sunmaktadır. Gayrimenkulün fiziksel özellikleri, kullanışlılığı ve evresiyle uyumluluğu ve piyasa durumu araştırılarak mevcut kullanım dışında alternatif kullanımların (yasal olarak izin verilen) değerlendirilerek en etkin ve verimli kullanımın tespit edilmesi hizmetini sunmaktadır.
null

İmar Planı Danışmanlığı

Gayrimenkul yatırımcıları için belirli bir bölgede yatırıma başlamadan önce o bölge hakkında bilgi sahibi olmak yatırımın ilk adımıdır. KARAGÜL GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI yerli ve yabancı yatırımcılar için Ege ve Akdeniz sahilleri ile ilgili muhtemel riskler ve fırsatları ortaya koyan pazar araştırmaları yapmaktadır. Böylece yatırımcılara projeye başlamadan önce projelerinin potansiyel karlılığını ve proje ile ilgili riskleri belirleme fırsatı sunmaktadır. Şirketimiz hizmet verdiği müşterileri için ilgili piyasada ya da bölgede gerekleştirilecek yatırımlarının en yüksek karlılıkla ve sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesini kendisine ilke edinmiştir. Bu nedenle yalnızca kuruma, konuya ve sektöre özel araştırmalarıyla değil, yerel, bölgesel ve küresel araştırmalarıyla da gayrimenkul yatırımcılarını destekler. Piyasadaki arz-talep durumunu ve işlemlerin gerekleştiği rayiç fiyatları sürekli olarak izleyen şirketimiz gayrimenkulün her kesimindeki gelişmeleri, küresel ve yerel gayrimenkul piyasasını, bölgesel ve makro trendler gibi temel parametreleri ve ekonomik gelişmeleri günü gününe takip eder. KARAGÜL GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI bu veriler ışığında arazi, arsa, konut ofis ve konaklama sektörleri ile ilgili genel durumun ortaya konulduğu ve periyodik olarak güncellenen raporlar hazırlar. Şirketimizi arzu eden gayrimenkul yatırımcılarına veya kullanıcılarına ihtiyaçları doğrultusunda bu sektörlerdeki herhangi bir konuda derinlemesine ve detaylı araştırmalar yaparak bunları rapor halinde müşterilerine sunar.

null

Proje Geliştirme

Kullanım ihtiyacına özgü proje geliştirme hizmeti, bir yatırımcının, kullanıcı şirketin istek ve özelliklerine uygun olarak bina inşa etmesi sürecini kapsamaktadır. Şirketimiz bu hizmet dahilinde detaylı ve kapsamlı bir analiz yaparak hizmet verdiği kuruluşun ihtiyaçlarını belirler. Ardından; arazi tanımı, consept tasarımı, geliştirici/yatırımcı bulunması ve seçilmesine kadar müşterilerine hizmet verir. İşlem sonucunda kullanıcı ortaya çıkan mülk kiralar, satın alır veya ikisinin birleşimi olan bir model gerçekleştirilebilmektedir. Şirketimizin hizmet verdiği kurumları ihtiyaçları doğrultusunda yönlendirerek mümkün olan en iyi ticari koşullarla, belirlenen zaman içinde, en uygun çözüme ulaştırmaktadır. Günümüzdeki hizmet alımında ihtiyaçların çözümünün tek elden elde etmek daha kazançlıdır. Bu doğrultuda şirketimiz bu çözümleri sunabilen şirketlerdendir.

null

Proje Kontrolü

Şirketimiz tarafından siz müşterilerimiz için hazırlanan projeler; Tasarım, Planlama ve Programlama aşamalarından sonra projenin TUS (Teknik Uygulama Sorumluluğu) ve uygulanması sırasında, projedeki faaliyetlerin durumunu değerlendirmek, projenin durumunu planlanan durumla karşılaştırmak ve eğer gerekiyorsa düzeltici önlemler almak için firmamız tarafından yapılan faaliyetlerdir. Firmamız Proje Kontrol ile Projenizin sağlıklı yürüyebilmesi için faaliyetler sırasında sorun yaratabilecek, kritik veya yarı kritik sorunlar zerinde yoğunlaşmak ve önüne geçebilmek için alınacak önlemler firmamız personelince tespit edilerek, herhangi bir sorun yaşanmaması için elinden geleni yapar.

null

Proje Tasarımı

Bölgemizde mühendislik alanında bilgisayar teknolojisinin öncülerinden olan şirketimiz, kurulduğu 1992 yılından itibaren Kaş – Kalkan bölgesinde sayısız betonarme ve statik proje tasarım ve çizimini günün teknolojik imkanlarını kullanılarak yapmaktadır. İnşaat da projenin nemi günümüzde yaşanan deprem gereği ile daha ok anlaşılmaktadır. Mühendislik mesleğinin verdiği sorumluluk da dikkate alınarak en son yönetmelik çerçevesinde proje çözümleri firmamız tarafından verilmektedir. Yarınları inşaa ettiğinin bilincinde olan firmamızın, Proje Tasarımında öncelikli ilkesi; SAĞLAM ve EN EKONOMİK tasarımı sizlerle buluşturmaya alışmaktır. Sizlere özel yapılan konut, villa, iş yeri ya da otel Projelerinde belirlenen amaların istenen düzeyde gerçekleşmesini sağlamak için Proje Planlanması, Programlanması, Kontrol ve Sonuçlandırılmasından oluşan PROJE YÖNETİMİ nin her aşaması konusunda yetişmiş elemanlarınca firmamızca yapılmaktadır.

null

Gayrimenkul Satış

Satılık gayrimenkuller